Czym jest konsulting, czyli krótko o definicji słowa

biznesplany wrocław prognozy finansowe wrocławSłowo konsulting ma swoje korzenie w łacinie i pochodzi
od wyrazu „consulo”, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza „naradzać się”, „szukać rady”, „konsultować”.
W języku polskim wyraz „konsulting” pisownią nawiązuje do angielskiego słowa „consulting”. W rzeczywistości używa się zarówno pisowni spolszczonej, jak i oryginalnej. Dlatego też stosujemy obie formy naprzemiennie: consulting oraz konsulting.
Wrocław niezwykle często korzysta z profesjonalnych usług konsultingowych, dlatego też warto choć pokrótce wskazać
na najważniejsze cechy tej dziedziny.

Czym jest doradztwo, powszechnie określane jako consulting?

kredyty dla firm wrocławWrocławianie, jak i inni mieszkańcy naszego kraju, rozumieją to pojęcie jako działalność, która zajmuje się oferowaniem szeregu usług doradczych w określonej dziedzinie. Zwykle w tej, w której dana osoba czy firma się nie specjalizuje. Konsulting obejmuje kwestie prawne, gospodarcze, finansowe, a także techniczne. Consulting może zatem stanowić jedną z form zarobkowania.

Państwa firma oferuje doradztwo w zakresie private equity. Czym dokładnie jest private equity?

Private equity to fundusz inwestycyjny, który najpierw gromadzi środki od inwestorów, po czym inwestuje je w papiery wartościowe tych firm, które nie są notowane na giełdzie.

Czy private equity w Polsce to zjawisko nowe?

Nie. Private equity jest znane w naszym kraju już od 30 lat. Funduszem tym zajmuje się niejedna firma konsultingowa. Wrocław, Warszawa, Poznań, Kraków oraz wiele innych miast w Polsce pełnych jest przedsiębiorców, którzy inwestują w ten fundusz.

Po co firmie biznesplan?

Biznesplan powinien być podstawowym elementem zarządzania każdej firmy. Jako źródło do wszystkich działań, musi być dokładny i precyzyjny. Dzięki temu już na samym początku planowanej inwestycji istnieje możliwość określenia prawdopodobieństwa sukcesu.

Czy firma może sporządzić na własną rękę biznesplan?

W zasadzie nie ma żadnych przeszkód, by firma sama sporządziła biznesplan. Jednak warto zastanowić się, czy mamy w firmie osobę na tyle doświadczoną, która zrobi to dobrze. Jeśli nie jesteśmy pewni, pomóc nam może firma konsultingowa. Wrocławscy przedsiębiorcy często korzystają z naszych usług. Chwalą sobie zarówno indywidualne podejście, jak i owocne efekty naszej pracy.